Amphenol Aerospace Operations TVP00RW-13-8A
TVP00RW-13-8A picture photo
Mfg. Part Number
TVP00RW-13-8A
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 8C 8#20 PIN RECP
Datasheet Download
TVP00RW-13-8A.pdf
Availability of TVP00RW-13-8A
QUANTITY
TVP00RW-13-8A Order Process
Ship out your order
Specifications of TVP00RW-13-8A
Internal Part NumberEIS-TVP00RW-13-8A
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVP00RW-13-8A
Related LinksTVP00R, TVP00RW-13-8A Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVP00RW-13-8A Details Description
Related parts for TVP00RW-13-8A
CAP 470MF -20% +150% 5.5V T/H datasheet.pdf
IC REG LDO 10V 0.2A 8SOP datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 62 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN SOCKET PLCC 32POS TIN datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 1/8-27NPT .5-4.5V datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 66POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
RES CHAS MNT 12 OHM 5% 1000W datasheet.pdf
RES 681 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 13K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 14 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 20V FLATPCK datasheet.pdf