Amphenol Aerospace Operations TVP00RW-15-18PA-LC
TVP00RW-15-18PA-LC picture photo
Mfg. Part Number
TVP00RW-15-18PA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 18C 18#20 PIN RECP
Datasheet Download
TVP00RW-15-18PA-LC.pdf
Availability of TVP00RW-15-18PA-LC
QUANTITY
TVP00RW-15-18PA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TVP00RW-15-18PA-LC
Internal Part NumberEIS-TVP00RW-15-18PA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVP00RW-15-18PA-LC
Related LinksTVP00RW-1, TVP00RW-15-18PA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVP00RW-15-18PA-LC Details Description
Related parts for TVP00RW-15-18PA-LC
Connector Receptacle 34 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 2.21KOHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CARDEDGE 60POS DL .100 GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 10MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 21POS 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 50V X5R 0603 datasheet.pdf
MICROPHONE datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf
COMPACT PROBE BODIES SHARP SS 2M datasheet.pdf
CAP CER 15PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf