Amphenol Aerospace Operations TVP00RW-15-18SC
TVP00RW-15-18SC picture photo
Mfg. Part Number
TVP00RW-15-18SC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 18C 18#20 SKT RECP
Datasheet Download
TVP00RW-15-18SC.pdf
Availability of TVP00RW-15-18SC
QUANTITY
TVP00RW-15-18SC Order Process
Ship out your order
Specifications of TVP00RW-15-18SC
Internal Part NumberEIS-TVP00RW-15-18SC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVP00RW-15-18SC
Related LinksTVP00RW, TVP00RW-15-18SC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVP00RW-15-18SC Details Description
Related parts for TVP00RW-15-18SC
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN SPLICE BUTT 12AWG BLU/YLW datasheet.pdf
RES SMD 18.7 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 315V RADIAL datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 7" 0.50MM 20POS datasheet.pdf
Connector Socket 40 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf