Amphenol Aerospace Operations TVP00RW-15-19PB
TVP00RW-15-19PB picture photo
Mfg. Part Number
TVP00RW-15-19PB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 19C 19#20 PIN RECP
Datasheet Download
TVP00RW-15-19PB.pdf
Availability of TVP00RW-15-19PB
QUANTITY
TVP00RW-15-19PB Order Process
Ship out your order
Specifications of TVP00RW-15-19PB
Internal Part NumberEIS-TVP00RW-15-19PB
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVP00RW-15-19PB
Related LinksTVP00RW, TVP00RW-15-19PB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVP00RW-15-19PB Details Description
Related parts for TVP00RW-15-19PB
FAN AXIAL 92X25MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
IC RF POWER AMP 2100MHZ 16-PFP datasheet.pdf
DIRECTIONAL COUPLER 1810MHZ 0402 datasheet.pdf
IC EMI FILTER 6CH FLIPCHIP/BGA datasheet.pdf
DSUB 15POS PLUG datasheet.pdf
RES 187 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 2.2A 45 MOHM SMD datasheet.pdf
Crystal 54.0000MHz 20ppm 8pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 2.5V datasheet.pdf