Amphenol Aerospace Operations TVP00RW-15-5P
TVP00RW-15-5P picture photo
Mfg. Part Number
TVP00RW-15-5P
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 5C 5#16 PIN RECP
Datasheet Download
TVP00RW-15-5P.pdf
Availability of TVP00RW-15-5P
QUANTITY
TVP00RW-15-5P Order Process
Ship out your order
Specifications of TVP00RW-15-5P
Internal Part NumberEIS-TVP00RW-15-5P
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVP00RW-15-5P
Related LinksTVP00R, TVP00RW-15-5P Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVP00RW-15-5P Details Description
Related parts for TVP00RW-15-5P
LED RED DIFFUSED 0603 SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5POS STR 3.5MM datasheet.pdf
IC ETHERNET SW CTRLR 128-PQFP datasheet.pdf
CARDEDGE 70POS DUAL .125 GREEN datasheet.pdf
CAP CER 680PF 50V NP0 1210 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
CAP CER 1.5PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
LABEL 5X3" BLACK ON RED 500/PK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf