Amphenol Aerospace Operations TVP00RW-17-18SD
TVP00RW-17-18SD picture photo
Mfg. Part Number
TVP00RW-17-18SD
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 18C 14#22D 4#8(TWIN) SKT RE
Datasheet Download
TVP00RW-17-18SD.pdf
Availability of TVP00RW-17-18SD
QUANTITY
TVP00RW-17-18SD Order Process
Ship out your order
Specifications of TVP00RW-17-18SD
Internal Part NumberEIS-TVP00RW-17-18SD
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVP00RW-17-18SD
Related LinksTVP00RW, TVP00RW-17-18SD Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVP00RW-17-18SD Details Description
Related parts for TVP00RW-17-18SD
FIXED IND 39UH 1.5MA 90 MOHM SMD datasheet.pdf
Connector Receptacle 30 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
RES 1.8K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 15COND 24AWG SHLD 500' datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 560MA 375 MOHM datasheet.pdf
DIN-SIGNAL B064FR-4 5C1-2 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 3W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" datasheet.pdf