Amphenol Aerospace Operations TVP00RW-17-28HC-LC
TVP00RW-17-28HC-LC picture photo
Mfg. Part Number
TVP00RW-17-28HC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 28C 26#20 2#16 PIN RECP
Datasheet Download
TVP00RW-17-28HC-LC.pdf
Availability of TVP00RW-17-28HC-LC
QUANTITY
TVP00RW-17-28HC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TVP00RW-17-28HC-LC
Internal Part NumberEIS-TVP00RW-17-28HC-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVP00RW-17-28HC-LC
Related LinksTVP00RW-1, TVP00RW-17-28HC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVP00RW-17-28HC-LC Details Description
Related parts for TVP00RW-17-28HC-LC
PROBE OSC 250MHZ X1/X10 1.2M datasheet.pdf
IC OPAMP GP 50KHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
RES SMD 392K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC CONFIG DEVICE 1MBIT 8SOIC datasheet.pdf
CONN CIC RCPT 17POS 2.54MM datasheet.pdf
RES SMD 3.92K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 27PF 100V NP0 1210 datasheet.pdf
CABLE 13POS .100 JUMPER 3.63 INC datasheet.pdf