Amphenol Aerospace Operations TVP00RW-19-88PA-P25AD
TVP00RW-19-88PA-P25AD picture photo
Mfg. Part Number
TVP00RW-19-88PA-P25AD
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
HD 38999 88C 88#23 PIN RECP
Datasheet Download
TVP00RW-19-88PA-P25AD.pdf
Availability of TVP00RW-19-88PA-P25AD
QUANTITY
TVP00RW-19-88PA-P25AD Order Process
Ship out your order
Specifications of TVP00RW-19-88PA-P25AD
Internal Part NumberEIS-TVP00RW-19-88PA-P25AD
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVP00RW-19-88PA-P25AD
Related LinksTVP00RW-19, TVP00RW-19-88PA-P25AD Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVP00RW-19-88PA-P25AD Details Description
Related parts for TVP00RW-19-88PA-P25AD
FIXED IND 22UH 740MA 340 MOHM datasheet.pdf
IC ENCORE MCU FLASH 1K 20SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 R/A SLD datasheet.pdf
DRIVER SERVO 100V 30W datasheet.pdf
RES SMD 274K OHM 1% 1/8W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf