Amphenol Aerospace Operations TVP00RW-19-88PA-P35AD
TVP00RW-19-88PA-P35AD picture photo
Mfg. Part Number
TVP00RW-19-88PA-P35AD
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
HD 38999 88C 88#23 PIN RECP
Datasheet Download
TVP00RW-19-88PA-P35AD.pdf
Availability of TVP00RW-19-88PA-P35AD
QUANTITY
TVP00RW-19-88PA-P35AD Order Process
Ship out your order
Specifications of TVP00RW-19-88PA-P35AD
Internal Part NumberEIS-TVP00RW-19-88PA-P35AD
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVP00RW-19-88PA-P35AD
Related LinksTVP00RW-19, TVP00RW-19-88PA-P35AD Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVP00RW-19-88PA-P35AD Details Description
Related parts for TVP00RW-19-88PA-P35AD
RES SMD 294 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 200K OHM 2.5W 1% RADIAL datasheet.pdf
MUX/DEMUX QUAD 2:1 TTL 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 162 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FILTER LINE POWER STD 15A 6.3QC datasheet.pdf
OSC XO 2.133333MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
Connector Receptacle 19 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.226 OHM 1% 5W datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY REV 20V DO5 datasheet.pdf