Amphenol Aerospace Operations TVP00RW-21-16JN-LC
TVP00RW-21-16JN-LC picture photo
Mfg. Part Number
TVP00RW-21-16JN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 16C 16#16 SKT RECP
Datasheet Download
TVP00RW-21-16JN-LC.pdf
Availability of TVP00RW-21-16JN-LC
QUANTITY
TVP00RW-21-16JN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TVP00RW-21-16JN-LC
Internal Part NumberEIS-TVP00RW-21-16JN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVP00RW-21-16JN-LC
Related LinksTVP00RW-2, TVP00RW-21-16JN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVP00RW-21-16JN-LC Details Description
Related parts for TVP00RW-21-16JN-LC
IC REG LDO ADJ 1.5A TO263 datasheet.pdf
METER RF HANDHELD 433MHZ datasheet.pdf
RES SMD 61.9K OHM 1% 3/4W 1812 datasheet.pdf
CONN HEADER 68POS R/A SHORT T datasheet.pdf
RES NTWRK 16 RES MULT OHM 10SIP datasheet.pdf
CAP CER 27PF 150V 0606 datasheet.pdf
DIODE MODULE 1.8KV 95A TO240AA datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS .100" SNGL SMD datasheet.pdf
RES 455 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2.1MHZ 8MMPAK datasheet.pdf