Amphenol Aerospace Operations TVP00RW-21-16P-LC
TVP00RW-21-16P-LC picture photo
Mfg. Part Number
TVP00RW-21-16P-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 16C 16#16 PIN RECP
Datasheet Download
TVP00RW-21-16P-LC.pdf
Availability of TVP00RW-21-16P-LC
QUANTITY
TVP00RW-21-16P-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TVP00RW-21-16P-LC
Internal Part NumberEIS-TVP00RW-21-16P-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVP00RW-21-16P-LC
Related LinksTVP00RW-, TVP00RW-21-16P-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVP00RW-21-16P-LC Details Description
Related parts for TVP00RW-21-16P-LC
RES CHAS MNT 16 OHM 1% 50W datasheet.pdf