Amphenol Aerospace Operations TVP00RW-21-39JN-LC
TVP00RW-21-39JN-LC picture photo
Mfg. Part Number
TVP00RW-21-39JN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 39C 37#20 2#16 SKT RECP
Datasheet Download
TVP00RW-21-39JN-LC.pdf
Availability of TVP00RW-21-39JN-LC
QUANTITY
TVP00RW-21-39JN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TVP00RW-21-39JN-LC
Internal Part NumberEIS-TVP00RW-21-39JN-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVP00RW-21-39JN-LC
Related LinksTVP00RW-2, TVP00RW-21-39JN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVP00RW-21-39JN-LC Details Description
Related parts for TVP00RW-21-39JN-LC
CAP FILM 3300PF 5% 50VDC 1206 datasheet.pdf
IC MIFARE ULTRALIGHT FCP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 EXTEND datasheet.pdf
SENSOR 300PSI M12-1.0 6G .5-4.5V datasheet.pdf
RND SPACER 0.063" NYLON 14.99MM datasheet.pdf
RES 1.33M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 561 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
MCHN LGHT 40W MGNT 15'18-3WTHMLD datasheet.pdf
RES SMD 3.9 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERT DC-DC 48V 600W 12.5A datasheet.pdf