Amphenol Aerospace Operations TVP00RW-25-187SB-S1
TVP00RW-25-187SB-S1 picture photo
Mfg. Part Number
TVP00RW-25-187SB-S1
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
HD 38999 187C 187#23 SKT RECP
Datasheet Download
TVP00RW-25-187SB-S1.pdf
Availability of TVP00RW-25-187SB-S1
QUANTITY
TVP00RW-25-187SB-S1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TVP00RW-25-187SB-S1
Internal Part NumberEIS-TVP00RW-25-187SB-S1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVP00RW-25-187SB-S1
Related LinksTVP00RW-2, TVP00RW-25-187SB-S1 Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVP00RW-25-187SB-S1 Details Description
Related parts for TVP00RW-25-187SB-S1
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 6A 125V datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 80A TO-220AB datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 30VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
RES 2.5 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 390K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.563" (14.30mm) datasheet.pdf