Amphenol Aerospace Operations TVP02RW21-35S-LC
TVP02RW21-35S-LC picture photo
Mfg. Part Number
TVP02RW21-35S-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 79C 79#22D SKT RECP
Datasheet Download
TVP02RW21-35S-LC.pdf
Availability of TVP02RW21-35S-LC
QUANTITY
TVP02RW21-35S-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TVP02RW21-35S-LC
Internal Part NumberEIS-TVP02RW21-35S-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVP02RW21-35S-LC
Related LinksTVP02RW2, TVP02RW21-35S-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVP02RW21-35S-LC Details Description
Related parts for TVP02RW21-35S-LC
IC REG BUCK ADJ/5.1V 3.5A 20SOIC datasheet.pdf
IC ADC 8BIT W/REF T/H 20-SOIC datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 1200V ISOPLUS-5 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 85V 230A PLUS220 datasheet.pdf
IC MCU 8-BIT 128K FLASH 44-PLCC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 21POS 5.08MM datasheet.pdf
RES 147K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
MULTI-PAIR 6COND 24AWG SHLD 500' datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
IMAGE SENSOR CCD 15.8MP 40CPGA datasheet.pdf
IC REG LDO 3V/3.3V 0.3A DL 8XDFN datasheet.pdf