Amphenol Aerospace Operations TVPS00RF-15-18SB
TVPS00RF-15-18SB picture photo
Mfg. Part Number
TVPS00RF-15-18SB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 18C 18#20 SKT RECP
Datasheet Download
TVPS00RF-15-18SB.pdf
Availability of TVPS00RF-15-18SB
QUANTITY
TVPS00RF-15-18SB Order Process
Ship out your order
Specifications of TVPS00RF-15-18SB
Internal Part NumberEIS-TVPS00RF-15-18SB
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVPS00RF-15-18SB
Related LinksTVPS00RF, TVPS00RF-15-18SB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVPS00RF-15-18SB Details Description
Related parts for TVPS00RF-15-18SB
Connector Receptacle 26 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC GATE AND 1CH 2-INP 6-XSON datasheet.pdf
RES SMD 71.5K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 13.5-17 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
RES 8.06K OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
COLLET FFA.1S. - 4.7MM DIA datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 20% 15V 2711 datasheet.pdf