Amphenol Aerospace Operations TVPS00RF-15-97JD-LC
TVPS00RF-15-97JD-LC picture photo
Mfg. Part Number
TVPS00RF-15-97JD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 12C 8#20 4#16 SKT RECP
Datasheet Download
TVPS00RF-15-97JD-LC.pdf
Availability of TVPS00RF-15-97JD-LC
QUANTITY
TVPS00RF-15-97JD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TVPS00RF-15-97JD-LC
Internal Part NumberEIS-TVPS00RF-15-97JD-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVPS00RF-15-97JD-LC
Related LinksTVPS00RF-, TVPS00RF-15-97JD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVPS00RF-15-97JD-LC Details Description
Related parts for TVPS00RF-15-97JD-LC
IC PROM PROG C-TEMP 5V 20-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 28K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPSTX2 0.05A 12V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
FUSE GLASS 160MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 430MA 1.72 OHM datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
DECI-CENTER JUMPERS 4POS datasheet.pdf
CONN PLUG datasheet.pdf
CAP FILM 0.03UF 5% 1600VDC AXIAL datasheet.pdf