Amphenol Aerospace Operations TVPS00RF-21-35PA-LC
TVPS00RF-21-35PA-LC picture photo
Mfg. Part Number
TVPS00RF-21-35PA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 79C 79#22D PIN RECP
Datasheet Download
TVPS00RF-21-35PA-LC.pdf
Availability of TVPS00RF-21-35PA-LC
QUANTITY
TVPS00RF-21-35PA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TVPS00RF-21-35PA-LC
Internal Part NumberEIS-TVPS00RF-21-35PA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVPS00RF-21-35PA-LC
Related LinksTVPS00RF-, TVPS00RF-21-35PA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVPS00RF-21-35PA-LC Details Description
Related parts for TVPS00RF-21-35PA-LC
D-Sub Connector Receptacle, Male Pins 9 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
RES SMD 220K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN UHF JACK STR PUSH datasheet.pdf
IC RESET OD 3.5V 50MS 5SSOP datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 20K OHM 2012 datasheet.pdf
IC BUFFER CLK 8OUT 3.3V 16-SOIC datasheet.pdf
Connector Receptacle 60 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 430 OHM 16SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM R-TAB datasheet.pdf
CAP CER 5.5PF 25V NP0 01005 datasheet.pdf