Amphenol Aerospace Operations TVPS00RF-23-55PB
TVPS00RF-23-55PB picture photo
Mfg. Part Number
TVPS00RF-23-55PB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 55C 55#20 PIN RECP
Datasheet Download
TVPS00RF-23-55PB.pdf
Availability of TVPS00RF-23-55PB
QUANTITY
TVPS00RF-23-55PB Order Process
Ship out your order
Specifications of TVPS00RF-23-55PB
Internal Part NumberEIS-TVPS00RF-23-55PB
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVPS00RF-23-55PB
Related LinksTVPS00RF, TVPS00RF-23-55PB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVPS00RF-23-55PB Details Description
Related parts for TVPS00RF-23-55PB
CONN BNC JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
PCB COPPER CLAD 12 X 18" 2 SIDE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC DISTRIBUTION SW 0.5A SOT23-6 datasheet.pdf
RES 1.62K OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
RES 417 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 166.6667MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM R-TAB datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 55POS WALL MNT SKT datasheet.pdf