Amphenol Aerospace Operations TVPS00RF-9-35JC-LC
TVPS00RF-9-35JC-LC picture photo
Mfg. Part Number
TVPS00RF-9-35JC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 6C 6#22D SKT RECP
Datasheet Download
TVPS00RF-9-35JC-LC.pdf
Availability of TVPS00RF-9-35JC-LC
QUANTITY
TVPS00RF-9-35JC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TVPS00RF-9-35JC-LC
Internal Part NumberEIS-TVPS00RF-9-35JC-LC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVPS00RF-9-35JC-LC
Related LinksTVPS00RF-, TVPS00RF-9-35JC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVPS00RF-9-35JC-LC Details Description
Related parts for TVPS00RF-9-35JC-LC
RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 1A 3V datasheet.pdf
IC 12BIT 70MHZ SMPL A/D 48-HTQFP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 28POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
RES SMD 453 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
RES 54.9 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.30PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
ROUND SPACER #6 PVC 2.41MM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 15A 125V datasheet.pdf
Connector Receptacle 34 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf