Amphenol Aerospace Operations TVPS00RK-13-35JN-LC
TVPS00RK-13-35JN-LC picture photo
Mfg. Part Number
TVPS00RK-13-35JN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 22C 22#22D SKT RECP
Datasheet Download
TVPS00RK-13-35JN-LC.pdf
Availability of TVPS00RK-13-35JN-LC
QUANTITY
TVPS00RK-13-35JN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TVPS00RK-13-35JN-LC
Internal Part NumberEIS-TVPS00RK-13-35JN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVPS00RK-13-35JN-LC
Related LinksTVPS00RK-, TVPS00RK-13-35JN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVPS00RK-13-35JN-LC Details Description
Related parts for TVPS00RK-13-35JN-LC
TERM FLANG FORK NYL 16-14AWG #6 datasheet.pdf
RES SMD 3.32KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 442 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 WW datasheet.pdf
SIREN 9-28VDC 32 TONE datasheet.pdf
RES 15K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 76 TYPE A 39POS datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
Connector Socket 16 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf