Amphenol Aerospace Operations TVPS00RK-15-15A
TVPS00RK-15-15A picture photo
Mfg. Part Number
TVPS00RK-15-15A
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 15C 14#20 1#16 PIN RECP
Datasheet Download
TVPS00RK-15-15A.pdf
Availability of TVPS00RK-15-15A
QUANTITY
TVPS00RK-15-15A Order Process
Ship out your order
Specifications of TVPS00RK-15-15A
Internal Part NumberEIS-TVPS00RK-15-15A
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVPS00RK-15-15A
Related LinksTVPS00R, TVPS00RK-15-15A Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVPS00RK-15-15A Details Description
Related parts for TVPS00RK-15-15A
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 15W datasheet.pdf
IC DRVR HISIDE 2CH POWERSSO12 datasheet.pdf
RES SMD 5.9K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN CHAMP PLUG 68POS .050 IDC datasheet.pdf
CONN ADAPTER 4P-4P F-M PNL MNT datasheet.pdf
RELAY CONTACT 3PH REV 480VAC 2A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
LED MOD 237LM/202.7LM 16.5X190MM datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 25POS HL LOW P datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf