Amphenol Aerospace Operations TVPS00RK-15-15HD-LC
TVPS00RK-15-15HD-LC picture photo
Mfg. Part Number
TVPS00RK-15-15HD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 15C 14#20 1#16 PIN RECP
Datasheet Download
TVPS00RK-15-15HD-LC.pdf
Availability of TVPS00RK-15-15HD-LC
QUANTITY
TVPS00RK-15-15HD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TVPS00RK-15-15HD-LC
Internal Part NumberEIS-TVPS00RK-15-15HD-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVPS00RK-15-15HD-LC
Related LinksTVPS00RK-, TVPS00RK-15-15HD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVPS00RK-15-15HD-LC Details Description
Related parts for TVPS00RK-15-15HD-LC
IC DMM CIRC 3 3/4 DIG 44-MQFP datasheet.pdf
CAP CER 470PF 200V X7R 1206 datasheet.pdf
CAVITY 20 SEALING PLUG datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 38 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 600W datasheet.pdf
RES 1.78K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRANS 4DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 15POS .050 THRUHL datasheet.pdf