Amphenol Aerospace Operations TVPS00RK-15-15S
TVPS00RK-15-15S picture photo
Mfg. Part Number
TVPS00RK-15-15S
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 15C 14#20 1#16 SKT RECP
Datasheet Download
TVPS00RK-15-15S.pdf
Availability of TVPS00RK-15-15S
QUANTITY
TVPS00RK-15-15S Order Process
Ship out your order
Specifications of TVPS00RK-15-15S
Internal Part NumberEIS-TVPS00RK-15-15S
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVPS00RK-15-15S
Related LinksTVPS00R, TVPS00RK-15-15S Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVPS00RK-15-15S Details Description
Related parts for TVPS00RK-15-15S
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
IC EEPROM 512KBIT 400KHZ 8LAP datasheet.pdf
IC TXRX RS232 4:5 3.3V LP 28SOIC datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
VARISTOR 61.2V 500A DISC 7MM datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 1.2A 470 MOHM datasheet.pdf
TEMPERATURE SENSOR PLATINUM RTD datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 2PIN SLD CUP datasheet.pdf
FIXED IND 2.1NH 200MA 700 MOHM datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.8V SMD datasheet.pdf