Amphenol Aerospace Operations TVPS00RK-15-15SA-LC
TVPS00RK-15-15SA-LC picture photo
Mfg. Part Number
TVPS00RK-15-15SA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 15C 14#20 1#16 SKT RECP
Datasheet Download
TVPS00RK-15-15SA-LC.pdf
Availability of TVPS00RK-15-15SA-LC
QUANTITY
TVPS00RK-15-15SA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TVPS00RK-15-15SA-LC
Internal Part NumberEIS-TVPS00RK-15-15SA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVPS00RK-15-15SA-LC
Related LinksTVPS00RK-, TVPS00RK-15-15SA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVPS00RK-15-15SA-LC Details Description
Related parts for TVPS00RK-15-15SA-LC
IC 1.5A POWER DIST SWITCH 8-SOIC datasheet.pdf
SENSOR PRESS VAC GAUGE 15PSI datasheet.pdf
RES SMD 4.22K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
JUMPER FOR WDU 35N 2POS datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 250MW SOT883 datasheet.pdf
Connector Receptacle 82 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EYELET datasheet.pdf
10P MTA100 CONN ASSY LF datasheet.pdf
MOSFET N-CH 8V 25MA SOT143 datasheet.pdf
SENSOR PRES 15PSI ABSO 12V DIP datasheet.pdf