Amphenol Aerospace Operations TVPS00RK-15-19PD
TVPS00RK-15-19PD picture photo
Mfg. Part Number
TVPS00RK-15-19PD
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 19C 19#20 PIN RECP
Datasheet Download
TVPS00RK-15-19PD.pdf
Availability of TVPS00RK-15-19PD
QUANTITY
TVPS00RK-15-19PD Order Process
Ship out your order
Specifications of TVPS00RK-15-19PD
Internal Part NumberEIS-TVPS00RK-15-19PD
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVPS00RK-15-19PD
Related LinksTVPS00RK, TVPS00RK-15-19PD Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVPS00RK-15-19PD Details Description
Related parts for TVPS00RK-15-19PD
RES SMD 237 OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 16AWG RED 100' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 16TSSOP datasheet.pdf
SW ROTARY ACTUATOR SP 2-8POS datasheet.pdf
SENSOR HALL EFFECT B/P DGTL POS datasheet.pdf
CAP CER 47PF 500V NP0 RADIAL datasheet.pdf
BLDC 24VDC 40W R=67 datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
D SUB MIXED MA CRIMP/CRIMP 50 OH datasheet.pdf
CAP CER 1.1PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf