Amphenol Aerospace Operations TVPS00RK-15-5A
TVPS00RK-15-5A picture photo
Mfg. Part Number
TVPS00RK-15-5A
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 5C 5#16 PIN RECP
Datasheet Download
TVPS00RK-15-5A.pdf
Availability of TVPS00RK-15-5A
QUANTITY
TVPS00RK-15-5A Order Process
Ship out your order
Specifications of TVPS00RK-15-5A
Internal Part NumberEIS-TVPS00RK-15-5A
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVPS00RK-15-5A
Related LinksTVPS00R, TVPS00RK-15-5A Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVPS00RK-15-5A Details Description
Related parts for TVPS00RK-15-5A
MOD THYRISTOR 1800V 130A ECOPAC2 datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
IC PREDRIVER QUAD LOSIDE 32-LQFP datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 10% 100VDC AXIAL datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRANSISTOR 4SMD datasheet.pdf
MODEM SOCKET GPRS QUAD-BAND GSM datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-18VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
LED GRN/RED DIFF 5X2.1MM T/H datasheet.pdf
RES 140K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.15K OHM 1.5W 0.1% AXIAL datasheet.pdf