Amphenol Aerospace Operations TVPS00RK-15-5JN-LC
TVPS00RK-15-5JN-LC picture photo
Mfg. Part Number
TVPS00RK-15-5JN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 5C 5#16 SKT RECP
Datasheet Download
TVPS00RK-15-5JN-LC.pdf
Availability of TVPS00RK-15-5JN-LC
QUANTITY
TVPS00RK-15-5JN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TVPS00RK-15-5JN-LC
Internal Part NumberEIS-TVPS00RK-15-5JN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVPS00RK-15-5JN-LC
Related LinksTVPS00RK-, TVPS00RK-15-5JN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVPS00RK-15-5JN-LC Details Description
Related parts for TVPS00RK-15-5JN-LC
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 2.4K OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SENSOR 200PSI M10-1.25 6H 4-20MA datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS 2MM R/A SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 16AWG BROWN 100' datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 2A 70 MOHM TH datasheet.pdf