Amphenol Aerospace Operations TVPS00RK-17-35P-LC
TVPS00RK-17-35P-LC picture photo
Mfg. Part Number
TVPS00RK-17-35P-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 55C 55#22D PIN RECP
Datasheet Download
TVPS00RK-17-35P-LC.pdf
Availability of TVPS00RK-17-35P-LC
QUANTITY
TVPS00RK-17-35P-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TVPS00RK-17-35P-LC
Internal Part NumberEIS-TVPS00RK-17-35P-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVPS00RK-17-35P-LC
Related LinksTVPS00RK-, TVPS00RK-17-35P-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVPS00RK-17-35P-LC Details Description
Related parts for TVPS00RK-17-35P-LC
RES SMD 22.6K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20TSSOP datasheet.pdf
RES 64.9 OHM 1W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CAB 16S GASKET FRTMT PCP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 7POS STR 3.5MM datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 100W datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.025A 50V datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 100 BASE-T datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM L-TAB datasheet.pdf
DIODE ARRAY SBR 60V 3A TO252 datasheet.pdf