Amphenol Aerospace Operations TVPS00RK-19-18SA-508-LC
TVPS00RK-19-18SA-508-LC picture photo
Mfg. Part Number
TVPS00RK-19-18SA-508-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 18C 14#22D 4#8(TWINAX) SKT
Datasheet Download
TVPS00RK-19-18SA-508-LC.pdf
Availability of TVPS00RK-19-18SA-508-LC
QUANTITY
TVPS00RK-19-18SA-508-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TVPS00RK-19-18SA-508-LC
Internal Part NumberEIS-TVPS00RK-19-18SA-508-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVPS00RK-19-18SA-508-LC
TVPS00RK-19-18SA-508-LC Details Description
Related parts for TVPS00RK-19-18SA-508-LC
RES SMD 2.2K OHM 5% 1/10W 0402 datasheet.pdf
IC LATCH OCT TRANSP 3ST 20SOEIAJ datasheet.pdf
CONN BERGSTIK II .100" DR SMT datasheet.pdf
RES 100K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CONN IDC 18POS 2.54MM 22AWG TIN datasheet.pdf
RES 4.221K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 6.2 OHM 1/2W 1% RADIAL datasheet.pdf