Amphenol Aerospace Operations TVPS00RK-21-16JN-LC
TVPS00RK-21-16JN-LC picture photo
Mfg. Part Number
TVPS00RK-21-16JN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 16C 16#16 SKT RECP
Datasheet Download
TVPS00RK-21-16JN-LC.pdf
Availability of TVPS00RK-21-16JN-LC
QUANTITY
TVPS00RK-21-16JN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TVPS00RK-21-16JN-LC
Internal Part NumberEIS-TVPS00RK-21-16JN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVPS00RK-21-16JN-LC
Related LinksTVPS00RK-, TVPS00RK-21-16JN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVPS00RK-21-16JN-LC Details Description
Related parts for TVPS00RK-21-16JN-LC
LED RED CLEAR 1206 SMD datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A UNSHLD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 20A 9V datasheet.pdf
Connector Receptacle 16 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES 2.46K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 10.7K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
MULTI-PAIR 12COND 22AWG 100' datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT datasheet.pdf
LED MOD INDUS START 4000K WHITE datasheet.pdf
BOARD DEMO LV STM32F303 L6230 datasheet.pdf
FUSE 1400A 690V 3FKE/90 AR UC datasheet.pdf