Amphenol Aerospace Operations TVPS00RK-25-35BD
TVPS00RK-25-35BD picture photo
Mfg. Part Number
TVPS00RK-25-35BD
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 128C 128#22D SKT RECP
Datasheet Download
TVPS00RK-25-35BD.pdf
Availability of TVPS00RK-25-35BD
QUANTITY
TVPS00RK-25-35BD Order Process
Ship out your order
Specifications of TVPS00RK-25-35BD
Internal Part NumberEIS-TVPS00RK-25-35BD
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVPS00RK-25-35BD
Related LinksTVPS00RK, TVPS00RK-25-35BD Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVPS00RK-25-35BD Details Description
Related parts for TVPS00RK-25-35BD
TERM BLOCK HDR 14POS VERT 7.62MM datasheet.pdf
FORCE3D ETNA REPAIR KIT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 0.025 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 5% 20V AXIAL datasheet.pdf
RES 3K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
DECI-CENTER JUMPERS 24POS datasheet.pdf
RES 560 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 42A 1.1 MOHM SMD datasheet.pdf