Amphenol Aerospace Operations TVPS00RK-25-43A
TVPS00RK-25-43A picture photo
Mfg. Part Number
TVPS00RK-25-43A
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 43C 23#20 20#16 PIN RECP
Datasheet Download
TVPS00RK-25-43A.pdf
Availability of TVPS00RK-25-43A
QUANTITY
TVPS00RK-25-43A Order Process
Ship out your order
Specifications of TVPS00RK-25-43A
Internal Part NumberEIS-TVPS00RK-25-43A
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVPS00RK-25-43A
Related LinksTVPS00R, TVPS00RK-25-43A Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVPS00RK-25-43A Details Description
Related parts for TVPS00RK-25-43A
RELAY REED SPST 500MA 24V datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 36POS TINLEAD datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
CAP CER 160PF 2.5KV NP0 1808 datasheet.pdf
CAP CER 82PF 500V NP0 AXIAL datasheet.pdf
MODULAR SINGLE DOOR ENCL datasheet.pdf
FIXED IND 4.7NH 600MA 150 MOHM datasheet.pdf
IC FPGA 111 I/O 144FBGA datasheet.pdf
RES SMD 4.99 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
OSC MEMS 51.84MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 121 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf