Amphenol Aerospace Operations TVPS00RK-9-35JA
TVPS00RK-9-35JA picture photo
Mfg. Part Number
TVPS00RK-9-35JA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 6C 6#22D SKT RECP
Datasheet Download
TVPS00RK-9-35JA.pdf
Availability of TVPS00RK-9-35JA
QUANTITY
TVPS00RK-9-35JA Order Process
Ship out your order
Specifications of TVPS00RK-9-35JA
Internal Part NumberEIS-TVPS00RK-9-35JA
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVPS00RK-9-35JA
Related LinksTVPS00R, TVPS00RK-9-35JA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVPS00RK-9-35JA Details Description
Related parts for TVPS00RK-9-35JA
JUMPER-H1502TR/A3049S/X 5" datasheet.pdf
FUSE GLASS 3.5A 350VAC 140VDC datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.5VA 28V datasheet.pdf
RES 2.05K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
XLATOR TTL-DIFF PECL DUAL 8-SOIC datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZ5 M25 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROCESS VOLTAGE OUT datasheet.pdf
RES 9.1M OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 217MA 950 MOHM datasheet.pdf