Amphenol Aerospace Operations TVPS00RK11-4S
TVPS00RK11-4S picture photo
Mfg. Part Number
TVPS00RK11-4S
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 4C 4#20 SKT RECP
Datasheet Download
TVPS00RK11-4S.pdf
Availability of TVPS00RK11-4S
QUANTITY
TVPS00RK11-4S Order Process
Ship out your order
Specifications of TVPS00RK11-4S
Internal Part NumberEIS-TVPS00RK11-4S
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVPS00RK11-4S
Related LinksTVPS00, TVPS00RK11-4S Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVPS00RK11-4S Details Description
Related parts for TVPS00RK11-4S
TERM BLOCK HDR 16POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 20POS DL 30GOLD datasheet.pdf
RES SMD 4.7K OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
BEAD FERRITE 600 OHM 1.0A 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 11POS R/A 5MM datasheet.pdf
RES SMD 365K OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
LED ASSY VERT 3MM RED 655NM datasheet.pdf
CGRID SMT BKWY HDR 30 SAU 46CKT datasheet.pdf
CONN D-SUB HOUSING 17W5 PLUG datasheet.pdf
IC VOLT DET TIME DLY 2.7V SSOT-2 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf