Amphenol Aerospace Operations TVPS00RS-19-35AB
TVPS00RS-19-35AB picture photo
Mfg. Part Number
TVPS00RS-19-35AB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 66C 66#22D PIN RECP
Datasheet Download
TVPS00RS-19-35AB.pdf
Availability of TVPS00RS-19-35AB
QUANTITY
TVPS00RS-19-35AB Order Process
Ship out your order
Specifications of TVPS00RS-19-35AB
Internal Part NumberEIS-TVPS00RS-19-35AB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVPS00RS-19-35AB
Related LinksTVPS00RS, TVPS00RS-19-35AB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVPS00RS-19-35AB Details Description
Related parts for TVPS00RS-19-35AB
CONN HEADER 68POS .100 R/A GOLD datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 1.25A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
RES SMD 158K OHM 1% 1/8W 0505 datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 3000K 2SMD datasheet.pdf
BOARD COLOR CLICK datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10% 35V 2915 datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRGHT SKT datasheet.pdf