Vishay Semiconductor/Diodes Division TVR10G-M3/54
TVR10G-M3/54 picture photo
Mfg. Part Number
TVR10G-M3/54
Manufacturer
Product Category
Diodes, Rectifiers - Single
Brief Description
DIODE 1A 400V DO-204
Datasheet Download
TVR10G-M3/54.pdf
Availability of TVR10G-M3/54
QUANTITY
TVR10G-M3/54 Order Process
Ship out your order
Specifications of TVR10G-M3/54
Internal Part NumberEIS-TVR10G-M3/54
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,500
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes, Rectifiers - Single
Series-
Packaging*
Diode Type*
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)*
Current - Average Rectified (Io)*
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If*
Speed*
Reverse Recovery Time (trr)*
Current - Reverse Leakage @ Vr*
Capacitance @ Vr, F*
Mounting Type*
Package / Case*
Supplier Device Package*
Operating Temperature - Junction*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVR10G-M3/54
Related LinksTVR10G, TVR10G-M3/54 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
TVR10G-M3/54 Details Description
Related parts for TVR10G-M3/54
SWITCH PUSH DPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
RES SMD 59 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
ANTENNA DUAL BAND TNC datasheet.pdf
IC REG CTRLR FLYBK PWM TSOT23-6 datasheet.pdf
RES 162K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
RES 226K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 16V 20% 0805 datasheet.pdf
Connector Socket 5 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
RES SMD 300 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf