Amphenol Aerospace Operations TVS01RF-25-61SD
TVS01RF-25-61SD picture photo
Mfg. Part Number
TVS01RF-25-61SD
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 61C 61#20 SKT RECP
Datasheet Download
TVS01RF-25-61SD.pdf
Availability of TVS01RF-25-61SD
QUANTITY
TVS01RF-25-61SD Order Process
Ship out your order
Specifications of TVS01RF-25-61SD
Internal Part NumberEIS-TVS01RF-25-61SD
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVS01RF-25-61SD
Related LinksTVS01RF, TVS01RF-25-61SD Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVS01RF-25-61SD Details Description
Related parts for TVS01RF-25-61SD
IC 2DRVR/2RCVR RS232 3V 16-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC COMPARATOR W/LE 16-SOIC datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 2.93V SC70-3 datasheet.pdf
SENSOR CURRENT HALL 25A AC/DC datasheet.pdf
RES 35.7 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
FILTER datasheet.pdf
Connector Header 10 Position 0.039" (1.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf