Amphenol Aerospace Operations TVS06RF-11-2HE
TVS06RF-11-2HE picture photo
Mfg. Part Number
TVS06RF-11-2HE
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 2C 2#16 PIN PLUG
Datasheet Download
TVS06RF-11-2HE.pdf
Availability of TVS06RF-11-2HE
QUANTITY
TVS06RF-11-2HE Order Process
Ship out your order
Specifications of TVS06RF-11-2HE
Internal Part NumberEIS-TVS06RF-11-2HE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVS06RF-11-2HE
Related LinksTVS06RF, TVS06RF-11-2HE Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVS06RF-11-2HE Details Description
Related parts for TVS06RF-11-2HE
OPTOISO 5.3KV TRANS W/BASE 6DIP datasheet.pdf
DEKAFIX GW 6 MARKED 52 50/CD datasheet.pdf
JTAG-BOOSTER FOR PPC405XXX 3.3V datasheet.pdf
FERRITE BEAD 430 OHM 0402 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 4KB OTP 44PLCC datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY GP LN 20V SOT-363 datasheet.pdf
RES SMD 154K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
CABLE HD XGA DB15 M-M 3M FERRITE datasheet.pdf
RES 511 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 1.1V 0.3A SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 1.93K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf