Amphenol Aerospace Operations TVS06RF-11-35JN
TVS06RF-11-35JN picture photo
Mfg. Part Number
TVS06RF-11-35JN
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 13C 13#22D SKT PLUG
Datasheet Download
TVS06RF-11-35JN.pdf
Availability of TVS06RF-11-35JN
QUANTITY
TVS06RF-11-35JN Order Process
Ship out your order
Specifications of TVS06RF-11-35JN
Internal Part NumberEIS-TVS06RF-11-35JN
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVS06RF-11-35JN
Related LinksTVS06RF, TVS06RF-11-35JN Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVS06RF-11-35JN Details Description
Related parts for TVS06RF-11-35JN
TERM BLOCK HDR 24POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
IC MPU MPC8XX 75MHZ 256BGA datasheet.pdf
RES SMD 475K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator 25mA Backlight 20-QFN (3x3) datasheet.pdf
IC DGTL SW 2048X2048 100-BGA datasheet.pdf
RES SMD 52.3 OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
RES 57.6K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
OSC MEMS BLANK 2.5X2.0 CMOS datasheet.pdf
OSC TCXO 26.000MHZ CLPD SNWV SMD datasheet.pdf