Amphenol Aerospace Operations TVS06RF-11-5PE-LC
TVS06RF-11-5PE-LC picture photo
Mfg. Part Number
TVS06RF-11-5PE-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 5C 5#20 PIN PLUG
Datasheet Download
TVS06RF-11-5PE-LC.pdf
Availability of TVS06RF-11-5PE-LC
QUANTITY
TVS06RF-11-5PE-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TVS06RF-11-5PE-LC
Internal Part NumberEIS-TVS06RF-11-5PE-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVS06RF-11-5PE-LC
Related LinksTVS06RF-, TVS06RF-11-5PE-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVS06RF-11-5PE-LC Details Description
Related parts for TVS06RF-11-5PE-LC
HEATSINK PRESS ON NICKEL TO-18 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 1 OHM 0.5% 1/4W 2010 datasheet.pdf
CARD GUIDE PLASTIC SCREW 12PCS datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 44POS 2MM T/H datasheet.pdf
RES 0.11 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN HDR 18POS T/H 0.100 GOLD datasheet.pdf