Amphenol Aerospace Operations TVS06RF-11-99BE
TVS06RF-11-99BE picture photo
Mfg. Part Number
TVS06RF-11-99BE
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 7C 7#20 SKT PLUG
Datasheet Download
TVS06RF-11-99BE.pdf
Availability of TVS06RF-11-99BE
QUANTITY
TVS06RF-11-99BE Order Process
Ship out your order
Specifications of TVS06RF-11-99BE
Internal Part NumberEIS-TVS06RF-11-99BE
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVS06RF-11-99BE
Related LinksTVS06RF, TVS06RF-11-99BE Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVS06RF-11-99BE Details Description
Related parts for TVS06RF-11-99BE
CONN MOD 4POS FEMALE SMD datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 1.8V 11W datasheet.pdf
RES SMD 140 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 62PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
RES 78.7 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.91K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT datasheet.pdf
5 POS. FASTIN-FASTON CONN. TAB H datasheet.pdf