Amphenol Aerospace Operations TVS06RF-15-35SA-LC
TVS06RF-15-35SA-LC picture photo
Mfg. Part Number
TVS06RF-15-35SA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 37C 37#22D SKT PLUG
Datasheet Download
TVS06RF-15-35SA-LC.pdf
Availability of TVS06RF-15-35SA-LC
QUANTITY
TVS06RF-15-35SA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TVS06RF-15-35SA-LC
Internal Part NumberEIS-TVS06RF-15-35SA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVS06RF-15-35SA-LC
Related LinksTVS06RF-1, TVS06RF-15-35SA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVS06RF-15-35SA-LC Details Description
Related parts for TVS06RF-15-35SA-LC
CAP CER 2PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
RES SMD 11M OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 0.018UF 50V X7R AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 384KB FLASH 144LQFP datasheet.pdf
CONN BOOT FOR BNC, N, TNC, UHF datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
Connector Receptacle 16 Position 0.165" (4.20mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 5% 35V AXIAL datasheet.pdf