Amphenol Aerospace Operations TVS06RF-15-5PB
TVS06RF-15-5PB picture photo
Mfg. Part Number
TVS06RF-15-5PB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 5C 5#16 PIN PLUG
Datasheet Download
TVS06RF-15-5PB.pdf
Availability of TVS06RF-15-5PB
QUANTITY
TVS06RF-15-5PB Order Process
Ship out your order
Specifications of TVS06RF-15-5PB
Internal Part NumberEIS-TVS06RF-15-5PB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVS06RF-15-5PB
Related LinksTVS06RF, TVS06RF-15-5PB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVS06RF-15-5PB Details Description
Related parts for TVS06RF-15-5PB
CONN BASE SIDE ENTRY SZ2 PG16 datasheet.pdf
CONN PLUG RT ANG 4POS W/SOCKETS datasheet.pdf
RES SMD 976 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 1.2 OHM 1/4W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
IC FPGA 160 I/O 240QFP datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 15NH 600MA 170 MOHM datasheet.pdf
RES 26.7 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROCESS 100-240V datasheet.pdf
RES SMD 400 OHM 0.1% 1/4W J LEAD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf
RES SMD 549 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf