Amphenol Aerospace Operations TVS06RF-17-26JC-LC
TVS06RF-17-26JC-LC picture photo
Mfg. Part Number
TVS06RF-17-26JC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 26C 26#20 SKT PLUG
Datasheet Download
TVS06RF-17-26JC-LC.pdf
Availability of TVS06RF-17-26JC-LC
QUANTITY
TVS06RF-17-26JC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TVS06RF-17-26JC-LC
Internal Part NumberEIS-TVS06RF-17-26JC-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVS06RF-17-26JC-LC
Related LinksTVS06RF-1, TVS06RF-17-26JC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVS06RF-17-26JC-LC Details Description
Related parts for TVS06RF-17-26JC-LC
CONN RING 16-22 AWG #4 RED PIDG datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5.9MHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 48-LLP datasheet.pdf
RES SMD 953 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 2GHZ 16VQFN datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 17POS STR 5.08MM datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
FIXED IND 39NH 870MA 160 MOHM datasheet.pdf