Amphenol Aerospace Operations TVS06RF-19-28SC
TVS06RF-19-28SC picture photo
Mfg. Part Number
TVS06RF-19-28SC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 28C 26#20 2#16 SKT PLUG
Datasheet Download
TVS06RF-19-28SC.pdf
Availability of TVS06RF-19-28SC
QUANTITY
TVS06RF-19-28SC Order Process
Ship out your order
Specifications of TVS06RF-19-28SC
Internal Part NumberEIS-TVS06RF-19-28SC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVS06RF-19-28SC
Related LinksTVS06RF, TVS06RF-19-28SC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVS06RF-19-28SC Details Description
Related parts for TVS06RF-19-28SC
IC GATE NOR 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST QUAD 20TSSOP datasheet.pdf
IC SRAM 128KBIT 20NS 64TQFP datasheet.pdf
FIXED IND 180UH 240MA 3.9 OHM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 20AWG ORANGE 1000' datasheet.pdf
CONN D-SUB SCREWLOCK 4-40 1=50 datasheet.pdf
CONN HOOD CPLNG BOTTOM SZE24 M25 datasheet.pdf
19" RACK SURGE PROT PORTS datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128K FLASH 64-QFN datasheet.pdf
RES SMD 22.1K OHM 1% 1W 0207 datasheet.pdf
CRYSTAL 44.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf