Amphenol Aerospace Operations TVS06RF-21-16BA
TVS06RF-21-16BA picture photo
Mfg. Part Number
TVS06RF-21-16BA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 16C 16#16 SKT PLUG
Datasheet Download
TVS06RF-21-16BA.pdf
Availability of TVS06RF-21-16BA
QUANTITY
TVS06RF-21-16BA Order Process
Ship out your order
Specifications of TVS06RF-21-16BA
Internal Part NumberEIS-TVS06RF-21-16BA
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVS06RF-21-16BA
Related LinksTVS06RF, TVS06RF-21-16BA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVS06RF-21-16BA Details Description
Related parts for TVS06RF-21-16BA
CONN HEADER VERT 34POS .100 GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .125 EXTEND datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 16POS STR 3.81MM datasheet.pdf
IC DMM CIRC 3 3/4 DIG 44-MQFP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 8A 12V datasheet.pdf
IC EEPROM 1KBIT 400KHZ 8SOIC datasheet.pdf
RELAY AUTOMOTIVE SPST 80A 24V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
RES 61.9K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.068 OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
Connector Socket 7 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf