Amphenol Aerospace Operations TVS06RF-21-35BB
TVS06RF-21-35BB picture photo
Mfg. Part Number
TVS06RF-21-35BB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 79C 79#22D SKT PLUG
Datasheet Download
TVS06RF-21-35BB.pdf
Availability of TVS06RF-21-35BB
QUANTITY
TVS06RF-21-35BB Order Process
Ship out your order
Specifications of TVS06RF-21-35BB
Internal Part NumberEIS-TVS06RF-21-35BB
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVS06RF-21-35BB
Related LinksTVS06RF, TVS06RF-21-35BB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVS06RF-21-35BB Details Description
Related parts for TVS06RF-21-35BB
IC PLD 10MC 7.5NS 24TSSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 34POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
TRIMMER 500K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
SENSOR 1500PSI 3/8-24 UNF 4.5V datasheet.pdf
RES SMD 3.32KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 22AWG WHT/RED 100' datasheet.pdf
Connector Receptacle 6 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SENSOR HALL EFFECT BIPOLAR SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS INLINE SKT RA datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS INLINE PIN RA datasheet.pdf
508 TB SOCKET CLOSE VER datasheet.pdf
CAP CER 82PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf