Amphenol Aerospace Operations TVS06RF-J37A
TVS06RF-J37A picture photo
Mfg. Part Number
TVS06RF-J37A
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 39C 39#16 PIN PLUG
Datasheet Download
TVS06RF-J37A.pdf
Availability of TVS06RF-J37A
QUANTITY
TVS06RF-J37A Order Process
Ship out your order
Specifications of TVS06RF-J37A
Internal Part NumberEIS-TVS06RF-J37A
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVS06RF-J37A
Related LinksTVS06R, TVS06RF-J37A Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVS06RF-J37A Details Description
Related parts for TVS06RF-J37A
CONN EDGECARD 10POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP MICA 1500PF 5% 300V SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 45VWM 80.3VC SMB datasheet.pdf
IC OPAMP ISOLATION 30KHZ 16SO datasheet.pdf
ATTENUATOR 10DB 50 OHM 0805 SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
IPD M8 NONSHLD 3W SPST PLUG datasheet.pdf
CONN HDR 54POS 1.27MM T/H R/A datasheet.pdf
RES SMD 1.07K OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf