Amphenol Aerospace Operations TVS06RK-11-35BB
TVS06RK-11-35BB picture photo
Mfg. Part Number
TVS06RK-11-35BB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 13C 13#22D SKT PLUG
Datasheet Download
TVS06RK-11-35BB.pdf
Availability of TVS06RK-11-35BB
QUANTITY
TVS06RK-11-35BB Order Process
Ship out your order
Specifications of TVS06RK-11-35BB
Internal Part NumberEIS-TVS06RK-11-35BB
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVS06RK-11-35BB
Related LinksTVS06RK, TVS06RK-11-35BB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVS06RK-11-35BB Details Description
Related parts for TVS06RK-11-35BB
CABINET ALUM BLK 11"L X 11.06"W datasheet.pdf
TAG MKR BRASS CIRCLE 2.13" datasheet.pdf
6 CONT RECEPT W/SOCKET INSERT datasheet.pdf
TVS DIODE 8VWM 13.6VC SMB datasheet.pdf
CONN BNC PLUG STR 75 OHM CRIMP datasheet.pdf
RES 27.4K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEADER TURRET 2.54MM datasheet.pdf
CONN PLUG 35POS INLINE SKT datasheet.pdf
EVAL BOARD BUCK REG LTC3866 datasheet.pdf
RES SMD 24.9 OHM 0.01% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 2.7 OHM 1% 75W datasheet.pdf