Amphenol Aerospace Operations TVS06RK-11-4S
TVS06RK-11-4S picture photo
Mfg. Part Number
TVS06RK-11-4S
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 4C 4#20 SKT PLUG
Datasheet Download
TVS06RK-11-4S.pdf
Availability of TVS06RK-11-4S
QUANTITY
TVS06RK-11-4S Order Process
Ship out your order
Specifications of TVS06RK-11-4S
Internal Part NumberEIS-TVS06RK-11-4S
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVS06RK-11-4S
Related LinksTVS06R, TVS06RK-11-4S Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVS06RK-11-4S Details Description
Related parts for TVS06RK-11-4S
DIODE BRIDGE GPP 2.0A 400V WOB datasheet.pdf
MOSFET N-CH 200V 4.1A TO220FP datasheet.pdf
Connector Receptacle 11 Position 0.156" (3.96mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 35V 20% AXIAL datasheet.pdf
RES 4.3 OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
34MM SQ, 1K METAL MOUNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CONN HDR 58POS 2MM T/H datasheet.pdf
OSC XO 250.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE PIN datasheet.pdf